Nová hvězdárna ze severu
Program, archiv
Kontakt, dotazy
Galerie
Plakáty
Zlínská hvězdárna
prohlídka (nové okno)
kde nás najdete
vybavení
historie
Stará hvězdárna
prohlídka
historie
kronika
Pro veřejnost
pozorování
přednášky
kroužky
astrotábor
Messierův maraton
další akce, OSUD
Pro školy, skupiny
objednání pořadu
nabídka využití sálu
Společnost ZAS
odborná činnost
CCD pozorování
seznam členů
ZAS v číslech
pro členy ZAS
Ke stažení
Odkazy

NAVRCHOLU.cz
Fincentrum

Činnost ZAS podporuje Petr Stuchlík a FINCENTRUM.

Astronomické kroužky ve školním roce 2016/2017

Již mnoho let na hvězdárně probíhají astronomické kroužky, kde se zájemci dozvídají spoustu informací z astronomie či jiných příbuzných věd a mají možnost praktických pozorování hvězdného nebe dalekohledy.

Jako každý školní rok, i letos budou probíhat na zlínské hvězdárně v režii Zlínské astronomické společnosti kroužky určené mladým zájemcům o astronomii. Opět otvíráme kroužky pro začátečníky a pokročilé:


Kroužek I
(pro začátečníky)

Kroužek II
(pro pokročilé)

Téma:

Seznámíme se s objekty blízkého i vzdáleného vesmíru, tedy s planetami, jejich měsíci, kometami, Sluncem a ostatními hvězdami, hvězdokupami mlhovinami a galaxiemi. Dozvíte se, jak vznikají, zanikají, jak jsou od nás daleko, jak je můžeme pozorovat atd. Řeč přijde také na kosmonautiku, astronomickou techniku, kosmologii a možná i něco navíc... Pokud bude přát počasí, vyzkoušíme si praktické pozorování noční oblohy.

Tento kroužek je určen jak pro absolventy 1. kroužku, tak pro nové zájemce, kteří si chtějí prohloubit své dosavadní astronomické znalosti s využitím matematických a fyzikálních dovedností. Řeč bude o vývoji vesmíru, čase prostoru a mnoho dalšího. Absolvent AK2 by měl být schopen samostatné činnosti u dalekohledu včetně provázení veřejnosti.

Kdy:

v pátek podvečer od 1700 do 1830

v pátek podvečer od 1830 do 2000


Doporučený věk členů: od 11 do 99 let

Cena (jednoho nebo obou kroužků): 500 Kč na celý školní rok

Zápis do kroužku proběhl 23. září 2016. V případě zájmu se však můžete do kroužku hlásit nadále i po dobu celého školní roku. Pro přihlášení prosím vyplňte přihlášku a navštivte Hvězdárnu Zlín v době kroužku a domluvte se s jeho vedoucím.

 
Dnes je středa 16.8.2017, 19.39 (228. den v roce) kontakt: zas@zas.cz, webmaster