Venuše a Merkur vystoupají v březnu pouze nízko nad obzor a obě planety tak budou po většinu měsíce skryty v červáncích při svítání.
Při soumraku se Mars bude nacházet už vysoko nad obzorem v souhvězdí Blíženců. V průběhu měsíce bude ale Mars ztrácet na průměru i na jasnosti. Průměr poklesne z 9" na 7" a jeho jasnost se zmenší z 0,2m na 0,8m. Povrchové detaily už tedy nebudou v běžných dalekohledech viditelné. Několik dní okolo 10. března se Mars bude pohybovat poblíž velké hvězdokupy M35. V noci z 29. na 30. pak bude ve vzdálenosti pouhých 0,3° od hvězdy Epsilon Geminorum (Mebsuta). 30. března bude také Mars na obloze přesně 90° od Slunce.
Jupiter vystoupá na oblohu několik hodin před úsvitem a na obloze se bude nacházet v souhvězdí Střelce. 30. března pak pro pozorovatele na západní polokouli nastane zákryt hvězdy 50 Sagittarii pátým měsícem Jupitera, vzdáleným pouze 9' vzdáleným od kotoučku planety.
Saturn
se bude v březnu pohybovat v souhvězdí Lva. Vychází po soumraku a nejvýše nad jižní obzor, kdy je nejlépe pozorovatelný dalekohledem, se dostane krátce před půlnocí. Saturn projde opozicí 24. března a zůstane viditelný prakticky po celou noc. Jeho prstence se budou nepatrně rozevírat až do konce dubna.
Uran
se objeví velice blízko Venuše a Merkuru, takže podobně jako ony bude skrytý v červáncích. Jasnost Uranu bude asi 6m.
Neptun
projde 9. března ve 4h asi 0,9° severně od Merkuru. Jasnost Neptunu bude asi 8m.
Měsíc
Měsíc můžeme uvidět v novu 7. března v 18:14 SEČ (17:14 UT), do první čtvrti vstoupí 14. března v 11:46 SEČ (10:46 UT), v úplňku můžeme Měsíc pozorovat 21. března v 19:40 SEČ (18:40 UT) a v poslední čtvrti bude 29. března v 22:47 SEČ (21:47 UT).
Slunce
20. března nastane jarní rovnodennost. Přesto bude v tento den Slunce pod obzorem asi o 18 minut méně než nad obzorem. Toto je způsobeno zemskou atmosférou, která láme sluneční paprsky – Slunce se nám jeví výše nad obzorem, než skutečně je.